21 Nisan 2015 Salı

Bisküvisiz Mozaik Pasta / Biscuit Free Mosaic Cake


Benim kardeşim yok, o yüzden kardeşe en yakın şey benim için her zaman kuzenim oldu. Birlikte büyüdük. Kıyafetlerimizi, oyuncaklarımızı, hatta koca bir paket Vienetta'yı sonra da nedense hep platonik olan aşklarımızı paylaştık. Birbirimizi çocukken delice kıskandık. Ben onu karanlık odalarda tek başına bırakıp kaçtım. O benim saçlarımı yoldu. Defileler yaptık, Aslan Kral'da birlikte ağladık. Yıllar süren Harry Potter fanatizmimizi sadece birbirimizle paylaşabildik. En sonunda istediğimiz de oldu. Ron, Hermione ile evlendi. Harry de Ginny ile. Yüzüklerin Efendisi'ni birlikte milyon kez izledik. Okuldan sonra koşa koşa eve döndüm, hem de sadece onunla birlikte Ay Savaşçısı ya da Vahşi Güzel izleyebilmek için! En kötü günlerimde onun küçük sıcacık odasında, onunla sohbet edip gülerek ve hayaller kurarak huzur buldum. En çok onunla güldüm.


En çok ona ağladım. En güzel yaz günlerim onunla geçti. Bir gün bile beni kırmadı, beni hep dinledi. Gerçi bir kere beni evine davet edip davet ettiğini unuttu ve beni saatlerce kapıda bekletti ama onu da yanlışlıkla yaptı. Keşke eskisi kadar çok görebilsem seni, keşke hayat araya girmese !
Bu tarif çok sevgili kuzenimle birlikte yapılmıştır. Tatmaya fırsat bulamadı maalesef, ama bir dahaki sefere tattırmadan bırakmayacağım.
İçindekiler:
1 su bardağı rendelenmiş hindistan cevizi
Ev yapımı çikolata sosu (tarifi burada)
3 adet gün kurusu kayısı (artırabilirsiniz)
1/2 çatalla ezilmiş muz (tercihe bağlı)
1/2 bardak sıcak su
1/2 su bardağı iri dövülmüş fındık
6 adet iri dövülmüş ceviz içi
Yapılışı:
Gün kurusu kayısılara yarım bardak sıcak su ekleyin, 15 dakika bekletin ve robotta püre haline getirin. Diğer malzemeleri de ekleyip bir kaşık yardımıyla karıştırın ve macun kıvamında bir hamur haline getirin. Karışımı streç filme sarıp şekil verin, buzlukta en az 2 saat bekletin, dilimleyin, servis edin.

I am an only child, so the closest thing to a sibling I have is my cousin. We grew up together. We shared our clothes, our toys, even a big package of Vienetta Ice Cream and then later our platonic loves. We were extremely jealous of each other when we were little. I left her alone in dark rooms. She pulled out my hair. We made fashion shows together, cried together on Lion King. We shared our Harry Potter fanatism that lasted many years with only each other. We got what we wanted in the end and Ron married Hermione. And Harry married Ginny. We watched Lord of the Rings together a million times. I ran home after school, just to be able to watch Sailor Moon or Muneca Brava with her. I found peace in her small warm bedroom in my darkest days, by talking and dreaming and laughing with her. I laughed most only with her. I cried to her the most. My best summer days were with her. She neverbroke my heart, she always listened. Though one time she invited me over and forgot about it and kept me waiting for hours but did it by accident. I wish I could see you as much as before, I wish life wouldn't intervene!


This recipe was made with my dearest cousin. She never had the chance to taste it, but next time I will make sure she does before she leaves.
Ingredients:
1 cup shredded coocnut
Homemade chocolate sauce (recipe here)
3 sun dried apricots (you may increase the amount)
1/2 smashed banana
1/2 cup hot water
1/2 cup largely chopped hazelnut kernels
6 largely chopped walnut kernels
Instructions:
Add hot water on apricots, wait for 15 minutes and pulse them into a puree in your food processor. Add remaining ingredients and stir with a spoon until they become a sticky paste. Pour the mixture on a stretch film, cover, give shape with your hands, keep in the freezer for at least 2 hours, slice and serve.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder